Kilpailijatiedote ja lähtölistat 10.10

KILPAILUAREENA JA VERRYTTELY:

Kilpailut ratsastetaan kuituhiekkapohjaisella ulkokentällä (30x70m), jossa saa olla suorittavan lisäksi yksi valmistautuva ratsukko. Seuraava valmistautuva ratsukko odottaa valmiina portilla.

Ratsukko saa aloittaa suorituksensa lähtömerkin saatuaan. Lähtömerkkinä tuomarilla on pilli. Muistathan tervehtiä tuomaria ennen kuin aloitat suorituksesi! Luokassa 1 avustaja on sallittu.

Verryttely maneesissa (20x44m), jossa saa olla 8 ratsukkoa kerrallaan. Verryttelyyn saa tulla yhtä ratsastajaa kohden vain yksi avustaja tarvittaessa. Toivomme avustajien käyttävän verryttelyssä käsineitä ja pitävän huolen turvaväleistä.

MINIMESTARUUS JA SEURAN MESTARUUS:

Mestaruusluokissa mitailisijoista (sijat 1-3) uusitaan, jos ratsukoita on tasasijoilla.

PALKINNOT:

Luokassa 1 sijoittuneet saavat ruusukkeen heti radan jälkeen ulosmenoportilta. Luokissa 2-4 kaikki sijoittuneet kutsutaan palkintojenjakoon ratsain. Mestaruusluokissa jaetaan erikseen luokka- ja mestaruuspalkinnot.

BUFFA, KANSLIA JA WC:

Buffa sijaitsee kilpailukentän vastapäätä, varaathan käteistä mukaan. Osallistumismaksu ja hevosvuokra maksetaan kansliaan ennen starttia. Mieluiten tasaraha! Kanslia sijaitsee tallin edessä buffetin vieressä. Sisä WC on normaalisti käytössä.

YLEISÖ:

Yleisö on tervetullutta, mutta ei sisälle talliin. Vain ratsastajat ja toimihenkilöt saavat mennä talliin sisälle kilpailuiden aikana. Toivomme, että yleisö käyttäisi myös hengityssuojaimia sekä käsineitä.

TOIMIHENKILÖT:

Edellytämme kansliassa, buffetissa, verryttelyssä sekä tuomarintornissa hengityssuojaimien käyttöä.


MUISTAKAA turvavälit myös tallissa ja hyvä käsihygienia. Flunssaisena tallille/kisapaikalle ei saa saapua.


LÄMPIMÄSTI TERVETULOA!


LÄHTÖLISTA


Luokka 1. Puomi/ristikko klo 10.00

1. Wilma Enberg - Jason

2. Olivia Mondino - Thundercloud's Boy

3. Alina Enberg - Jumping Jelly

Noin klo 10.10 Ristikko

4. Meiju Hämäläinen - Manoveri

5. Kirsi Korhonen - Akord

6. Ellen Wikström - Jason

7. Isabelle Mondino - Poju

8. Ringa Lindfors - Angelique Azur

9. Oona Ahti - Aiva

10. Milla Puukko - Jumping Jelly

11. Emma Ehrstedt - Ona Narva

12. Emilia Alatalo - Jason

13. Inka Blom - Thundercloud's boy


Luokka 2. 60 cm BR Minimestaruus klo 11.10

11 lähtöä, 3 sijoittuu

1. Henna Lahti - Akord

2. Kajsa Kallinen - Nonius Medina

3. Jenni Tamminen - Veenus

4. Emma Ehrstedt - Ona Narva

5. Ringa Lindfors - Angelique Azur

6. Laura Rautavirta - Aiva

7. Melanie Kesküla - Noeska Z

8. Enna Räisänen - Hel'as Ariel

9. Emilia Parviainen - Tuuhero

10. Freja Backman - Akord

11. Kerttu Kantele - Nonius Medina


Luokka 3. 70 cm klo 12.05

4 lähtöä, 2 sijoittuu

1. Enna Räisänen - Hel'as Ariel (P)

2. Emilia Parviainen - Tuuhero (P)

3. Melanie Kesküla - Noeska Z

4. Eleanora Alén - Billnäs Walient


Luokka 4. 80/90 cm (BR mestaruus) klo 12.45

8 lähtöä, 2 sijoittuu

Klo 12.45 80 cm

1. Jenni Björkholm - Aiva (P)

2. Natalie Kesküla - Late Night

3. Wilma Ölander - Helmin Likka (luokan ulkopuolinen)

Noin klo 12.55 90 cm

4. Nathalie Lindblad - Szejk II

5. Karin Schreiber - Zepede

6. Lotta Jokinen - Manoveri

7. Charlotta Alen - Billnäs Walient

8. Elin Forström - Palermo III

9. Jessica Aminoff - Poika-Hotti